Vlaamse energiesteun voor bedrijven
Door de stijgende energieprijzen krijgen steeds meer bedrijven het moeilijk. Daarom treft de Vlaamse overheid maatregelen om ondernemers te ondersteunen tijdens de energiecrisis.
Had je een gezonde vennootschap voor de prijsstijgingen van de energie? Is je winst door de energiecrisis omgezet naar verlies? Dan kan je misschien een energiesteun aanvragen!
Je moet aan volgende voorwaarden voldoen
- Je onderneming heeft een operationeel verlies in het 4e kwartaal van 2022
- Je hebt minimaal 7 500 euro aan energie-uitgaven betaald in 2021
Hoeveel steun krijg je net?
Er wordt een onderscheid gemaakt onder 3 gradaties (zie hieronder).
Eenmanszaken behoren altijd tot categorie a – Gewone energie-intensieve bedrijven.
Je kan de energiesteun aanvragen vanaf eind november.
Gewone energie-intensieve bedrijven
- Maximum 25% op de meerkost van het 4e kwartaal 2022
- Beperking tot 80% van het operationeel verlies
- Maximum van 500 000 euro per kwartaal
Meer energie-intensieve bedrijven
- 30% op de meerkost van het 4e kwartaal 2022
- Beperking tot 80% van het operationeel verlies
- Maximum van 4 000 000 euro per kwartaal
Heel energie-intensieve bedrijven
- 35% op de meerkost van het 4e kwartaal 2022
- Beperking tot 80% van het operationeel verlies
- Maximum van 7 500 000 euro per kwartaal
Wat zijn de gevolgen bij het aanvragen en ontvangen van de energiesteun?
- Je onderneming is nog 5 jaar actief in de Vlaamse vestiging waarvan de energiekosten werden gesubsidieerd.
- Het jaar waarin je de steun ontvangt mag je geen dividenden uitkeren (01/10/2022 – 31/12/2023).
- De onderneming van meer dan 10 personen mag slecht beperkt gebruik maken van tijdelijke werkloosheid (max 35% van de tewerkstelling vorig jaar).
De laatste nieuwtjes
Een warm hart voor Buitenbeenpop, Brotherhood en Zorgboerderij Tallaart
We sluiten 2023 binnenkort af met een warm hart tijdens onze eindejaarsactie. Dit jaar geven we een warme steun aan VZW’s Buitenbeenpop, Brotherhood en Zorgboerderij Tallaart. Drie goede doelen die een link hebben met onze kantoren en die we graag een duwtje in de rug geven in 2024. [Lees verder]
Konsilanto goes Limburg! Een nieuwe vestiging in Leopoldsburg.
Met trots en vol verwachting kunnen we aankondigen dat Konsilanto een nieuwe overname heeft gerealiseerd. Vanaf 1 oktober 2023 maakt accountantskantoor M&B Team, gevestigd in Leopoldsburg, deel uit van Konsilanto. [Lees verder]