Accountancy, tax & legal
13 april 2022

Verhoogde kostenaftrek voor laadstations voor elektrische wagens

Met de wet van 25 november 2021 heeft de federale regering hoog ingezet op vergroening van de mobiliteit, in het bijzonder wat betreft de bedrijfswagens. Bedrijfswagens met traditionele fossiele brandstofmotor aangeschaft vanaf 1 januari 2026 zullen niet langer aftrekbaar zijn.

Opdat deze shift naar elektrische wagens zou kunnen slagen is het noodzakelijk dat er voldoende oplaadcapaciteit aanwezig is. Daarom is in de wet voorzien in een verhoogde kostenaftrek voor investeringen in nieuwe oplaadpalen.

Belastingplichtigen die in de periode van 1/9/2021 tot 31/08/2024 investeren in nieuwe oplaadpalen kunnen aanspraak maken op een verhoogde kostenaftrek op de afschrijvingen.

Deze verhoogde aftrek beloopt 200% voor de investeringen gedaan in de periode van 1 september 2021 tot 31 december 2022 en 150% voor de investeringen gedaan in de periode van 1 januari 2023 tot 31 augustus 2024. De regering werkt ondertussen reeds aan een verlenging van de termijn die recht geeft op de verhoogde kostenaftrek van 200% tot 31 maart 2023.

Deze verhoogde kostenaftrek is zoals vele andere steunmaatregelen onderworpen aan diverse voorwaarden :

  • Het laadstation dient lineair te worden afgeschreven over ten minste 5 belastbare tijdperken;
  • Het laadstation dient aangemeld te worden bij de FOD Financiën;
  • Daarnaast dient het laadstation publiek toegankelijk en intelligent te zijn.

Pas wanneer aan alle voorwaarden voldaan is, kan de verhoogde kostenaftrek worden toegepast. De belastingplichtige heeft wel de mogelijkheid om de aanvang van de afschrijvingen uit te stellen tot het moment aan alle voorwaarden is voldoen.

Zowel vennootschappen als eenmanszaken kunnen genieten van deze verhoogde kostenaftrek als zij aan de voorwaarden voldoen.

Tot op heden is er nog geen nieuws over hoe de hoger vermelde aanmelding dient te gebeuren en is het derhalve nog niet mogelijk om de verhoogde kostenaftrek toe te passen.

Heb je vragen over deze materie, neem dan gerust contact met ons op.

Deel deze pagina:

De laatste nieuwtjes

  • Nieuwe regels nacebel codes 2025

Nieuwe regels rond NACE-BEL-codes sinds 2025: wat moet je als ondernemer weten?

26/05/2025|

Met ingang van 2025 zijn er belangrijke aanpassingen doorgevoerd in de NACE-BEL-codes – de classificaties die aangeven welke economische activiteiten je onderneming uitoefent en die geregistreerd staan in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). Voor het merendeel van de bedrijven gebeurde deze aanpassing automatisch. Je krijgt tot eind november 2026 de tijd om je gegevens te bekijken en waar nodig kosteloos te corrigeren via het platform My Enterprise. [Lees verder]

  • Fiscale maatregelen paasakkoord 2025

Fiscale maatregelen uit het paasakkoord

07/05/2025|

Met het paasakkoord heeft de regering De Wever een eerste reeks aan fiscale maatregelen genomen. Het voorontwerp is nu naar de Raad van State voor advies. Na eventuele aanpassingen dient het nog door het Parlement goedgekeurd te worden. Als we de pers volgen dan kunnen we ervan uitgaan dat er nog zeker wijzigingen zullen volgen. Daarnaast onderhandelt de regering ook over de meerwaardebelasting. Ook hier zullen er nog wijzigingen volgen. Hierbij reeds een greep uit de meest in het oog springende maatregelen uit het paasakkoord. [Lees verder]

2022-04-13T18:30:32+01:00